03.06.2017 року в приміщенні Будинку Культури с. Олексіївка відбулися урочистості присвячені відкриттю меморіальної дошки в пам’ять про німецько-бесарабські сім’ї, які жили і внесли вагомий внесок в економічний і культурний розвиток с. Олексіївка-Мансбург. А ініціатором встановлення меморіальної дошки виступив Доктор Хорст Еккерт, який знайшов в архівах Німеччини відомості про своїх родичів, які проживали в с. Олексіївка (Мансбург). Під час урочистого мітингу Еккерт згадав про свого прадіда, який був бургомістром (сільським головою) села та про своїх діда та бабусю, котрі жили в цьому ж селі та працювали на українській землі. Зі сльозами на очах згадував Доктор Хорст Еккерт і про своє дитинство і про те як він дитиною приїжджав до своїх родичів в с. Олексіївка. І про свої молоді роки проведені в сільському клубі і про першу зустріч з артистками вокального колективу «Криниченька» і про перше знайомство з вокалісткою колективу Батіст А.Ф. та її баяном. Кілька теплих привітальних слів до шановного гостя, сказали секретар Маразліївської сільської ради Топор А.І., і завідуюча Долинівським НВК І ступеня Хлєб Т.М., яка спілкувалася з Еккером його рідною німецькою мовою. Вчитель історії Олексіївської ЗОШ Шевченко І.П., розповіла присутнім історію села Олексіївка та запропонувала Еккерту долучатися до співпраці.
Також всі присутні на заході, мали змогу, ознайомитися з виставкою літератури та фото композицією про перші візити німецьких делегацій на території сіл Маразліївської сільської ради та про життя німецько-бесарабських сімей в селах громади.Варто зазначити, що про Маразліївську об’єднану громаду було надруковано статтю і в сучасній німецькій періодиці, яка була присутня на виставці. Після відкриття меморіальної дошки, всі присутні разом з Доктором Еккертом переглянули концертну програму підготовлену артистами Олексіївського Будинку Культури.